Грагоміда-гірський карпатський кришталь (Міжгірщина, Воловеччина):
В давньогрецьких міфах боги, герої і царі п’ють тільки з кришталевих келихів. У той час вважалося, що цей мінерал виганяє хвороби з води, тобто, кажучи сучасною мовою, дезинфікує її. У Тибеті лікарі прикладають кришталеві кулі до ран, щоб через камінь на уражене місце потрапляли сонячні промені, і таким чином лікують рани. Сучасні вчені відкрили секрет цього чудесною зцілення. Виявляється, при проходженні через кристал ультрафіолетові промені вбивають бактерії, що і сприяє швидкому лікуванню.

Унгварит-хлоропал (Ужгород-Ужгородщина):
Здавна опал і воду, настояну на цьому мінералі, застосовували для лікування таких захворювань, як різного роду інфекції, хвороби серця. Літотерапевти припускають, що цей мінерал лікує нервові захворювання, виводить зі стану депресії, позбавляє від безсоння і нічних кошмарів, знімає наслідки стресових ситуацій. Вважається, що слід носити на собі цей камінь для профілактики простудних захворювань. Існує думка, що якщо вдивлятися в опал по декілька хвилин в день, то можна значно поліпшити зір, знизити очний тиск. У деяких країнах опап рекомендують носити жінкам при безплідді.

Родоніт (Рахівщина):
Східна народна медицина згадує про засіб проти онкології з родонітом в його складі. Передбачається, що мінерал можна використовувати з профілактичною метою при очних захворюваннях, накладаючи на область очного яблука гладкі камені. Вважається, що родоніт може позбавити від безсоння, кошмарних сновидінь, надавати сприятливий вплив на нервову систему, покращувати роботу.

Гранат (Перечинщина):
Цей камінь на шиї, за народними переказами, стовідсотково врятує від захворювань гортані, легенів, бронхів. Також чудово рятує від мігрені (якщо носити на середньому пальці правої руки гранатове кільце), відновлює пам’ять і знижує природним чином температуру тіла у разі вірусних застуд. Щоб застерегти себе від травм і каліцтв з серйозними негативними наслідками (відомі випадки, коли гранат зупиняв кровотечу), слід постійно носити гранатовий браслет, як це робили середньовічні лицарі, які обдаровували дам серця прикрасами з граната на знак любові і вірності.

Цеоліт (Хустщина):
Вода, що контактує з каменем, набуває структурних відмінностей. Він забирає з неї все зайве. Цеоліт — природний сорбент. Цеоліти, як зазначають учені, мають унікальні властивості та можливості для застосування: важливою властивістю мінералів цієї групи, крім наявності набору мікроелементів, необхідних для росту рослинних і тваринних організмів (а отже придатності в народному господарстві), є здатність «поглинати», зв’язувати катіони металів (натрію, цезію та інших), а отже й нейтралізувати радіаційні елементи. Цеоліти тим цінніші, чим вища в них концентрація активної речовини — клиноптилоліту. У закарпатського цеоліту вона становить 65—75 %, тому він не потребує збагачення.
Як з’ясовано, цеоліт позитивно впливає на морфологічний склад крові, її окислювально-відновлювальні й дихальні функції.

Закрити меню