Вже весна. Забули? Отож. Ми, сучасні урбанізовані білки в колесі, в процесі виживання забуваємо як жити. Тим часом весни ніколи не буває забагато – 92 дні, 2208 годин, переважну більшість з яких ми спимо або просижуємо ногавиці в офісі перед монітором. А вона відлітає з рук мов пух – раз і нема. І потім стає “мучітельно больно…”, ну як водиться. То як її прожити так, щоб недарма? Щоб кожна дорогіцінна весняна мить не віднімала у нашого життя хвилини, а навпаки – додавала їх?

Користуючись рекомендаціями туристичного клубу «Панонія» та кафедри туризму УжНУ КОЛИБА склала перелік з 7 пунктів, які обов’язково треба виконати закарпатцям і гостям краю, щоб відчути закарпатську весну у повну силу. Не пропускаймо жоден!

zakarpatska-vesna-anons31. Стати на ролики чи на скейт

Ролики і скейти – захоплююча і весела розвага, відома нам ще з дитинства. Ми стали занадто дорослі і забули, яке це насправді чисте щастя, стати на ролики, відштовхнутися і поїхати. А якщо вдвох? Взявшись за руки – і… до першого куща. Жартую. З роликами краще на IceLand. Тим більше, що їхні ковзанки (як нам повідомили в адміністрації) запланували на 10 березня зміну своїх майданчиків на літні. А ми з вами знаємо, що в усій Україні не набереться й десятка таких скейт-парків та ролердромів, які кращі за IceLand.

zakarpatska-vesna-anons42. Розчинити зимову депресію і лінь, що накопилися в наших тілах, – у закарпатській термальній воді

Традиційні лумшорські чани під відкритим небом і термальний басейн у Косині, новий басейн тропікаріум з іхтіотерапією у Воєводині, реконструйований чан з термально-мінеральною водою в “Зачарованому краї” на Іршавщині, оновлений відкритий басейн з термальною водою в “Чорній воді” на Тячівщині, новий відкритий басейн “Пачірта” на Берегівщині – це все пропустити в жодному разі не можна. Виберіть щось одне, або спробуйте всі!

zakarpatska-vesna-anons63. Відвідати весняні закарпатські фестивалі і не забути

– полюбуватися “На сакуру в Ужгород” у квітні, скуштувати рибну юшку на рибному фесті «Угорська юшка» с.НодьБереги у травні, купити хорошого вина на фесті “Сонячний напій. Ужгород” у травні, поїсти баноша і купити бринзи на фестивалі «Гуцульський банош. Костилівка” у травні.

zakarpatska-vesna-anons24. Cкуштувати Закарпаття на смак

Замовити і з’їздити на дегустацію меду в Мукачеві “Медовий дім”, сиру в селі Нижнє Селище Хустського району, паленки та елю в Мукачево у «Кельтський двір», вина у винницях: “Іван Урста” НодьБерег, Берегівький р-н, «Ван Данч» Мужієво, «Карло Шош» Кідьош

zakarpatska-vesna-anons55. Вибиратися з закритих приміщень на закарпатські екскурсії

Екскурсії розширюють кругозір, допомагають знайомитися з новими людьми і дозволяють побачити звичне нам Закарпаття з нового боку. Не нехтуймо можливістю вибратися здому і погуляти з користю щонеділі в Ужгороді та Мукачеві разом з відкритими екскурсіями.
Або вибратися з друзями чи сім’єю до бункеру лінії Арпада (с.В.Грабівниця, Воловецький р-н) чи на «Закарпатське море» в с.Вільшани (Хустський р-н). Можна собі створити власні маршрути “Водоспади Закарпаття. Перечинщина”, “Монастирі Закарпаття”, «Долина нарцисів» і так далі. Закарпаття – багате на красиві місця. Не сидімо вдома у вихідні!

zakarpatska-vesna-anons86. Поїхати за кордон до 300 км за новими враженнями

Рекомендуємо:

Словаччину: в Банску Щавніцу на відкриття сезону фестивалів гірно-рудничого мистецтва, в Кошіце – у 2013 це культурна столиця Європи, щотижня акції з цим пов’язані, у Спішску Нова Вес – дегустації меду і вина (нові дегустаційні зали) великі тераси.
Угорщину: в Гойдусобосло – починають працювати відкриті термальні басейни, в Дюла – фестиваль ковбаси у квітні, травень – дюлайська юшка, в Гортобадь – весна у пусті (угорський степ).
Румунію: римські відкриті термальні басейни в Орадеї і БаяМаре
Польщу: у Велічку – травневі музичні дні у соляній печері, в Краков – відкриття краківського ринку народного господарства.

zakarpatska-vesna-anons77. Бути парадоксальними – це освіжає світосприйняття.

Катаймося на лижах і сноубордах тоді, коли інші вже починають накопичувати весняну-літню засмагу. Драгобрат, Великий Верх – єдине місце в Україні, де сніг тримається до 7 липня.
КОЛИБА бажає вам усім вдалої, насиченої подіями та хорошими емоціями весни! Не відкладаймо її на потім, починаймо жити прямо зараз!

Інга Деяк

Закрити меню