Процедура купання в чані з мінеральною водою – один з видів SPA-послуг що було створено і функціонує на території Закарпаття. Чан – це велика ємність, у формі казана, який має кельтські історичні коріння. Древні кельти, що населяли даний регіон у викопані ями, обкладені шкірою тварин, наливали мінеральні або джерельні води, в які потім закидували розпечене на вогнищі каміння. Використовували дану процедуру для лікування поранень або хвороб. Сьогодні чан оцивілізувався і тепер це або чавунний казан, або ж деревяна діжка типу «офуро», що підігрівається вогнищем на дровах. Одночасно в чані можуть знаходитися кілька людей. Чан наповнюють холодною водою, під чаном розпалюють багаття. Вода поступово нагрівається до 35-40 градусів. Оптимальна температура води в чані 40 градусів, але досвідчені чанщики “варять” навіть не підготовлених людей так, що вони прекрасно і непомітно переходять від 38 до 42 градусів, отримуючи повну лікувальну силу води. Купання в чані потрібно чергувати із зануренням у холодну воду, що знаходиться поруч. Перепад температур позитивно діє на організм людини і омолоджує шкіру.

Медичний ефект від прийняття ванни в чані.
Завдяки мінеральній воді, якою наповнюється чан, Ви забудете про стреси, позбудетеся від втоми, депресії, безсоння та інших нервових розладів. Крім того Ви поліпшите роботу опорно-рухового апарату, позбудетеся від нападів невралгії, ревматизму, остеохондрозу. Оздоровите вени, судини, відновите нормальний кровообіг. Медики помітили що регулярне відвідування чана сильно знижує ризик простудних захворювань. Завдяки досить високій температурі, до 42 градусів Цельсія, через пори проникають цілющі компоненти мінеральної води, виводяться з організму шлаки і токсини, шкіра стає гладкою і пружною. Крім того, подібне загартування організму покращує нервову систему, серцево-судинну систему, підсилює лібідо (як у чоловіків так і у жінок), стимулює функції імунної системи та щитовидної залози, покращує діяльність опорно-рухового апарату, сприяє відновленню після травм та переломів, повертає пружність і еластичність шкірі. Цілюща купіль повертає організму гармонійну рівновагу!
Види чанних процедур

Унікальний вид відпочинку — лікувально-оздоровчий чан. Купання в чані стимулює функції імунної системи, поліпшує діяльність опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, сприяє відновленню після травм і переломів, повертає пружність і еластичність шкірі:

Чан з сірководневою мінеральною водою
Купання в чані з мінеральною водою, насиченою сірководнем, стимулює імунну систему, покращує діяльність опорно-рухового апарату і надає шкірі пружність.

Чан з натуральним хвойним екстрактом
Відчути чудодійний заспокійливу властивість хвої можна прийнявши чан з натуральним хвойним екстрактом. Хвойні чани зміцнюють захисні сили організму, підвищують імунітет, благотворно впливають на стан шкіри і центральну нервову систему.

Чан із закарпатськими травами
Відчути солодкий аромат закарпатських трав і зцілити душу і тіло найкраще в чані з закарпатськими травами. Чан подарує відчуття комфорту і блаженства, зніме стрес і очистить тіло.

Чан з пелюстками троянд
Крім естетичної насолоди, чан впливає своїм ароматом на тонкі струни душі, знімаючи стрес і покращуючи настрій. При контакті з шкірою омолоджує її, роблячи шкіру гладкою і шовковистою. І головне — троянда зміцнює імунітет!

Чан з лісовими ягодами
Чан з лісовими ягодами сприятливо діє не тільки на шкіру, але і на весь організм в цілому: зміцнює імунітет, омолоджує організм і знімає стрес.

Молочний чан
Молоко пом’якшить шкіру і укутає її ніжною пінкою, а також додасть шкірі стійкий приємний солодкий аромат.

Винний чан
Прекрасний засіб для зняття нервової і м’язової напруги — винний чан на закарпатських винах. П’янкий винний аромат допоможе розслабитися, а вино поліпшить обмін речовин в організмі, додасть свіжості вашій шкірі, покращуючи її структуру і колір. Також має омолоджуючий ефект .

Чани в Закарпатті (по районах)

Берегівський район
с. Дийда, вул. Дачна, 130

Великоберезнянський район
“Ужанські купелі”, с. Ужок
«У Феді» с. Вишка, 282
«Біля струмка» с. Вишка,149
Яворник, с.Руський Мочар
Чан, Щербин

Виноградівський район
відсутні

Воловецький район
«ЛІСОВА КАЗКА», с.Жденієво, вул. Шевченка, 300
«ЄГЕР», с. Воловець, вул. Підгірна, 48 а
«ЛІСОВА КАЗКА», с. Збини, 75 А,

Іршавський район
«Смерековий Камінь» с. Осій, урочище Кам’янка

Міжгірський район
«Ізки» с.Ізки
«Озеро Віта», с.Н.Студений
«Під Магурою», с.Пилипець

Мукачівський район
«КОРАЛ»,с.В.Коропець, вул. Шенборна, 38-а
«Вольногора», с. Лісарня
«Belle Royale», с. Лісарня, 74
«Перлинка в Синяку», с.Синяк, вул.Чинадіївська,11
Садиба, с. Чинадієво, вул. Санаторна 241

Перечинський район
Чани-чани-чани, с.Лумшори,
“Білий камінь”, урочище “Біля хати”, Новоселиця
«Шиповець» с. Порошково, вул. Центральна, 1
«Турянський двір» с. Тур’я Поляна
«Воєводино» с.Туря Пасіка
фермерське господарство, урочище Прелуки, с. Тур’я Поляна

Рахівський район
“У Степановича”, с.Ясиня, Лазещина, 1
Гуцульський чан, с.Ясиня, вул. Грушевского, 121
«БІЛЯ ВОДОСПАДУ», с.Кобилецька Поляна, урочище Юрочково
«Оленка» с. Лазещина, ур. Плитоватий
«Марина», Драгобрат
«Яремина хатина», Драгобрат

Свалявський район
«КАТЕРИНА», с.Поляна, вул. Сонячна, 55-б
“Квелле Поляна”, с. Поляна

Тячівський район
«Валило», с. Новоселиця
«ЗАЯЧА САДИБА», с. Нересниця, вул. Солоний
«Червона Рута»  с. Солотвино, вул. Гагаріна, 50

Ужгородський район
“Чарда” с. Сторожниця, вул. Перемоги, 101
«Унгварський» вул. Електрозаводська, 2
“Дача”, с. Циганівці

Хустський район
«Гніздо голубки»,  с.Шаян, ул.Співоча, 16
«Червона рута», с.Шаян
«Пабло» с. Вишково, вул. Шаянська

матеріал підготував Федір Шандор

Закрити меню