Традиційними напрямками для внутрішнього туризму в Україні вважаються узбережжя Чорного і Азовського морів, Карпати, Закарпаття та Шацькі озера.

Ці місця українці найчастіше відвідують для тривалого відпочинку, тоді як серед турів вихідного дня і коротких екскурсій популярні Київ і Черкаська область. Такі дані наводить служба аналітичних досліджень квиткового сервісу Karabas.com, відстеживши найпопулярніші екскурсійні напрямки всередині країни.

Близько 80% всіх екскурсій по Україні припадає на столицю. У Києві відпочиваючі найчастіше відвідують Андріївський узвіз і його визначні пам’ятки, катаються по Дніпру на пароплавах і їздять в Пущу-Водицю на екскурсійному трамваї. Крім того, великим попитом користуються «екстремальні» екскурсії: відвідування «божевільні», походи по штольнях, а також різноманітні «містика і таємниці».

За даними пам’ятки Київської області їздить оглядати кожен десятий турист.

Найпопулярнішими напрямками в столичному регіоні є поїздки на приватну бананову ферму, в Клавдієво-Тарасове на фабрику ялинкових іграшок та Ясногородку на страусину ферму. Крім того, туристи люблять дендропарк «Олександрія» в Білій Церкві, ландшафтний парк в Буках, Богуслав, Переяслав-Хмельницький і, звичайно ж, не обходиться без відвідування Чорнобиля.

Інші 10% туристичних напрямків ділять між собою решта областей України. Найчастіше українці купують одно- і дводенні тури на Черкашину (парк «Софіївка» в Умані, Буцький каньйон, Корсунь-Шевченківський, Холодний Яр, Чигирин тощо) і до Львова (підземелля Львова і екскурсії для закоханих).

Крім того популярністю користуються Радомишль і Бердичів Житомирської області, Прилуки та Ніжин Чернігівської області, екскурсії на Хортицю (Запоріжжя), підйоми на Говерлу і прогулянки по скелях Довбуша, а також поїздки в Сорочинці і «Гоголівської Полтавщиною».

Закрити меню